„Maffia módszerek” felcímmel a úgy látja cikk szerzője, Orbán elérkezettnek látta az időt ajtót mutatni egypár, a hazánkban letelepedett német befektetőnek. Példaként a Heidelberg Materials és Schwenk Zement építőipari szolgáltató cégeket említi meg első helyen az írás, akik furcsa levelet kaptak kb. egy éve. Ebben az aláíró jelezte, hogy részesedést szeretne szerezni az említett német vállalkozásokban, mint a magyar piac meghatározó szereplője. A TI szerint a levél szerzője igencsak közel áll a magyar kormányfőhöz. Udvariasan jelezte a levélíró, hogy személyes találkozón lenne érdemes a részleteket megbeszélni. Köszönöm a baráti együttműködését – zárta sorait a levél feladója. Úgy tudni, nem hagyott kétséget afelől sem, hogy gáláns lesz az ajánlata, amit nehéz szívvel lehetne csak visszautasítani. A Der Spiegel tudomása szerint a két német cég alvállalkozása, a Duna-Dráva Cement Kft. a magyar kormány útjában állt. A németeknek tulajdonképpen csak a sorok között kellett megtanulni olvasni – íja a lap, amely három magyar kormányrendeletet is beidéz, amelyeknek köszönhetően jelentős profitot húznak le a külföldi cégektől. Ezt megerősítendő, nyíltan deklarálta a kormányfő a külföldi cégek magyar kézbe vételének újabb fordulóját. Lázár János pedig pár hete egy törvénytervezetben, amely júliusban hatályba is lép, lefektette azokat új szabályzókat, amelyek diktátumként foghatók fel a külföldi cégek ármeghatározásaira vagy például eladásukra tekintettel, amibe a kormány beleszólhat. A cikk szerint ezek a versenyszabályozó intézkedések uniós normába ütköznek. Nem kis iróniával a cikk felidézi azt a, jó néhány éve elhíresült jelenetet, amikor Jean-Claude Junker, az Európai Bizottság legutóbbi elnöke diktátorként szólította meg Orbánt. (Persze mi még egy kisebb, vicces arclegyintésre is emlékszünk… Noha állítólag nagyon jó viszonyban volt a két politikus.) Mindenesetre most már több német cég érzi így, nem szívesen látják őket Magyarországon. Gunther Krichbaum, a CDU szóvivője a Bundestagban, azzal gyanúsította meg Orbánt, hogy maffia módszereket alkalmaz. Az írás hihetetlen mélyre ás, és feltételezett bűncselekményekről írva utal arra is, az ügyészség nem teszi a dolgát, mert ilyen maffia eljárásoknak semmi következményük nincs Magyarországon.
A harmadik világháború kockázatának kérdését vetette fel az ismert amerikai humorista, Jon Stewart legutóbbi show műsorában, s a megkérdezettek – politikusok – mind optimistán válaszoltak, kizárva ennek lehetőségét, de természetesen humorral alaposan megszórva. Már amennyire lehet az ilyet humorral kezelni. A beszélgetést az amerikai külügyminiszterrel kezdte – akinél felvetette, hogy miként lehetne bízni az Európai Unió egységében, ha ott van Magyarország, amelyik olyan, mint az amerikai kongresszusban az a bizonyos Marjorie Taylor Greene (Trump elvakult híve).
Antony Blinken nem ült fel a provokációnak. Jon Stewart ezután átruccant Brüsszelbe, ahol román, francia, szlovén, ír, svéd, – rengeteg képviselővel ült le, s itt már nem kis problémaként zúdult rá a Magyarországról alkotott jó pár uniós vélemény.
Probléma Orbán, probléma Paks orosz háttere, probléma a magyar demokrácia, probléma, amit látunk Magyarországból – fogalmaztak az uniós képviselők érzékelve az Unió megosztásának veszélyét. A műsorvezető Daniel Freund, Roberta Metzola EP-elnök mellett megszólította Cseh Katalint és Hidvéghi Balázst is aki szerint azt sem lehet tudni, mit jelent egyáltalán a győzelem fogalma ebben a háborúban. Jon Stewart rákérdezett a fideszes képviselőnél: ha Ukrajna keleti területeit az oroszoknak adná, akkor jók vagyunk? Győzünk? Hidvéghi elgondolkodott, majd utalt rá, ezt nem mi döntjük el.
Hidvéghi elmondta, mi az a nép vagyunk, amelyik mindig kivívta a szabadságát, és így tudta megőrizni identitását. És ugyanez nem illetné meg Ukrajnát is – jött a gyors reakció. A válasz: érezhetik ugyanezt és követelhetik is ezeket a jogokat, de reális formában kellene…
A lap hírként – egyelőre komment nélkül – közölte Orbán 3. világháborús aggályait, illetve azt, hogy ő úgy érzi, az európai politikusok közel vannak a döntéshez, hogy békefenntartókat küldjenek Ukrajnába.
Sikerült ezzel magára haragítania az oroszokat, ami újabb lehetőséget teremthet a háború eszkalációjához, mert Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője orosz újságíróknak erre úgy reagált, nemcsak az ötlet felvetése tévedés, de az esetleges békefenntartók Ukrajnába küldése igencsak veszélyes lenne – írta meg a TASZSZ orosz hírügynökség.