Népes közönség előtt és remek hangulatban beszélgettünk Barabási Albert-Lászlóval a MÚOSZ Műhely szervezésében november 8-án. A világhírű kutató és művész beszélt a hálózatkutatás alapjairól, a jelenlegi és jövőbeni irányokról.
Szó esett a vizuális nyelv kialakításának útjáról és mikéntjéről, a gondolkodásunk, önmagunkról alkotott képünk változásáról az új tudomány tükrében. Szóba került az ember hálózatban élő lényként való új(ra)definiálása, korábbi elképzeléseink megváltozása. Meg az, hogyan viszonyuljunk a sikerhez, önmagunkhoz. Mi az, amire választ ad a hálózattudomány, és mi az, amire már és még nem. Több más mellett fölvetődött, hogy az adatokból kapott térképekkel mit kezdhet az emberiség? Barabási beszélt a hálózatok megjelenítésének vizuális nyelvéről. Erre ma már kiállításokon látható, nft piacon megjelenő produktumokban csodálkozhatunk rá.
Az est második felében a diskurzus a fakenews jelenségére és a hálózatelmélet politikai felhasználására terelődött.
Az est második felében a diskurzus a fakenews jelenségére és a hálózatelmélet politikai felhasználására terelődött. A közönség kérdései, hozzászólásai a mindennapokban érzékelhető jelenségek felől közelítették meg a témát. Szóba került a járvány, az adatszabályozás, a választási rendszerek és a minket érintő problémák globális megválaszolhatóságának lehetősége. A nagy sikerű beszélgetés végén Barabási dedikálta könyveit.