Lényegében kémszoftverként működik a TikTok beépített böngészője, írja a 444.hu Felix Krause személyiségjogi kutató, a Google egykori mérnöke az app kódjának vizsgálata alapján.
A New York Times tudósított elsőként a mérnök megfigyeléseiről, ennek lényege, hogy az app beépített böngészőjében, ami akkor nyílik meg, ha a felhasználó külső hivatkozásra kattint, egy olyan kód fut, amely a felhasználó minden billentyűleütését rögzíti. Krause kutatása arra nem terjedt ki, hogy a TikTok hogyan használja ezt a képességet, de a kutató szerint az alkalmas arra, hogy a cég nyomon követhesse a felhasználók online szokásait. Akár jelszavakat is le lehet így koppintani, így nem kizárt, hogy bankszámlák személyes adatait is ellophatják.
A TikTok hivatalosan azzal védekezett, hogy ezt a funkciót csak hibaelhárításra használják. Más, Krausétól független kutatók szerint ugyan a fejlesztési szakaszban valóban szoktak ilyen nyomkövetőket használni, de a nagyközönségnek kiadott verziókban az ilyesmi szokatlan. Ilyen trackereket inkább kártékony programok használnak, melyek célja pont az ilyen érzékeny információk megszerzése.