Kedves Kollégák!
Az elmúlt időszakban a MÚOSZ-ban is felgyorsultak az események.
A megismételt küldöttgyűlésen, május 28-án megválasztottuk a MÚOSZ két új vezetőjét: a tiszteletbeli elnök Horvát János televíziós újságíró lett, az Etikai Bizottság elnöki székébe pedig Barát József rádiós újságíró került. Mindkettőjüknek gratulálunk, és eredményes közös munkát kívánunk!
Újra megérkezik a MÚOSZ elé az Egészségbusz: június 15-én tartjuk az Egészség Napját, ami temek lehetőség tagjaink számára, hogy ingyenesen vegyék igénybe az ötven azonnal kiértékelt szűrővizsgálat egyikét. A további információk ebben az írásban találhatók.
Itt az ideje az Alapszabály korszerűsítésének: ehhez egy öttagú bizottságot hozunk létre, aminek négy tagja már megvan, az ötödik jelentkezését azonban várjuk az [email protected] címen.
A kommunikációs és PR szakosztály vezetőjének kezdeményezésére létrehoztunk egy olyan email-címet, amelyen át az elnökség közvetlenül elérhető. A honlapon, hírlevélben már hirdettük, de ha elkerülte volna a figyelmeteket, akkor itt találjátok: [email protected]
Köszönet mindenkinek, aki már befizette az idei tagdíjat. Kérjük, hogy aki még nem tette meg, ne feledkezzen meg róla. Fontos, hogy minden régi tagunk velünk maradjon, és az is lényeges, hogy sok többé-kevésbé fiatal kolléga is csatlakozzon a MÚOSZ-hoz. Ha tudtok, segítsetek! A befizetés személyesen minden munkanapon 9 és 17 óra között lehetséges a Sajtóházban. A részletek itt olvashatók, de a kártyás online fizetésre is ezen az oldalon van lehetőség.
És akkor itt van még a Magyar sajtó 2025 évkönyv témája, hiszen sokan vásároltatok már, de mostanáig nem elegen. A teljes ára 4990 Ft, MÚOSZ-tagok azonban 2500 forintért hozzájuthatnak. Ha nem tudjuk fedezni a költségeket bevétellel, akkor kétséges, hogy a jövő évben belevágunk-e újból. A példányok megrendelése ezen az űrlapon át lehetséges.
Nagyon nehéz helyzetben van ma a magyar sajtó. A Népszava szomorú története felhívta a figyelmet arra, hogy óriási szükség lenne arra a Média Alapra, amit a MÚOSZ is javasolt. Erről, illetve a közmédia jövőjéről június 9-én, kedden 17 órától szakmai tanácskozást szervezünk, amire várunk minden, a szakma sorsát szívén viselő kollégát. A részletes program itt olvasható.
És még egy fontos, folyamatban lévő ügy: keressük a legelőnyösebb megoldást arra, hogy a MÚOSZ-tagok telefon- és internethasználatának díja alacsonyabb legyen. Úgy néz ki, hogy ehhez szolgáltatót kell váltanunk, mert a jelenlegiektől nem remélhetünk olcsóbb megoldást. A hívószámát senkinek nem kell majd megváltoztatnia, az átállást – ha mindent mérlegelve döntünk erről – pedig a lehető legegyszerűbben próbáljuk megoldani. Azt szeretnénk, ha nem a MÚOSZ-on keresztül menne az ügyintézés, hanem egyszerűen a szolgáltatóknál, az érvényes igazolványa bemutatásával. A részletekről rövidesen adunk majd információt.
… És hogy el ne felejtsem: idén 130 éves a MÚOSZ! Nagy ünnepség nem lesz, de azért megemlékezünk róla.
Üdvözlettel: Kocsi Ilona elnök






