Újabb és újabb megrázó történetek derülnek ki arról, hogy az ún. gyermekbarát kormány mennyire nem figyelt a gyermekekre, mennyi bántalmazást, megaláztatás kellett elszenvedniük a legkiszolgáltatottabb, saját család nélkül nevelkedő gyermekeknek. A sok megdöbbentő eset azt jelzi: rendszerszíntű problémáról volt, van szó. Fontos, hogy a sajtó nem hagyja abba e témában a tényfeltárást, ami értékelendő, támogatandó.

Ezért talán nem meglepő, hogy a sok igazán kiemelkedő, leleplező politikai interjú helyett a MÚOSZ Elnöksége A hónap sajtódíját áprilisban Bajáki Zsanett Magyar Hangban megjelent írásának ítélte oda. A „ Nevelőszülői rendszer: A szörnyek köztünk járnak című cikk itt olvasható: https://hang.hu/belfold/a-szornyek-koztunk-jarnak-187167?fbclid=IwY2xjawRIjI5leHRuA2FlbQIxMQBzcnRjBmFwcF9pZBAyMjIwMzkxNzg4MjAwODkyAAEePPB2MZUBboPrdVrqeNoH1e0ErXX305v9zFku5PzISAO1W6ryrrMsS-C1Bac_aem_dDlor0Q8pudxX7e8BXWeqg
Szoros versenyben második, harmadik lett – egyenlő szavazattal Pupli Anna Sára Telexen megjelent írása, a Pénzt kaptam Orbánéktól, hogy jó adófizetőket neveljek az országnak. Ez pont arra elég, hogy rendszeresen kirepüljek hozzájuk Berlinbe Ez az írás része annak a sorozatnak, amely A NER és a nők témában született. Így e díj egyben a sorozat elismerését is jelenti.
A másik dobogós helyezett a Debreciner Akkuváros – Gyárak a kert végében című videója. https://youtu.be/51mUAJDr174?si=mtxMGHQCd-ZroKYl
Gratulálunk a nyerteseknek!
A májusi havi sajtódíjra június 1-ig várjuk a jelöléseket: [email protected]
További részletek: https://muosz.hu/2026/03/05/a-honap-sajtodija-marciusban-indulhat-a-jeloles/





