Kürti Krisztián kommunikációs szakember, újságíró, a Kommunikációs és PR Szakosztály tagja szakértő vendégekkel beszélgetett a kiégésről.
A PRaliné Klub meghívott szakértői mind közelről, jól és mélyrehatóan ismerik a témát, de más-más területről közelítettek, ezért választottuk beszélgetőpartnernek dr. Bikfalvi Réka egészségfejlesztő szakpszichológust, coaching pszichológust, a Nyugizóna csapat vezetőjét; Czagler Zsuzsa motivációs coachot és trénert; illetve dr. Szabó Anikó női jógaterapeutát, légzéstrénert, jógaoktatót.
A bemutatkozó kör során árnyaltuk a kiégés fogalmát, amely szerint: „A kiégés súlyos és stresszes állapot, amely akut fizikai, szellemi és pszichés kimerültséghez vezet.”, majd arra az állításra is reagáltak a kerekasztal résztvevői, hogy: „Kiégni csak az tud, aki előtte lángolt.”.
Sorra vettük, mi mindentől lehet kiégni, cáfolva a ’90-es évektől terjedő tévhitet, hogy a kiégés (angolul: burnout) kizárólag a munka világában létező jelenség.
A kiégés jelein, szintjein és szakaszain túl részletesen szó esett arról is, hogy miben különbözik a kiégés a kifáradástól és a motivációvesztettségtől. A kérdésekre adott válaszok során érintettük a különböző generációkat és személyiségtípusokat is.
Olyan kulcsszavak is terítékre kerültek a kiégés kapcsán, mint: multitasking, munkaritmus, stressz(tolerancia), mentális egészség, majd részletekbe menően elhangzott számos módszer is, amelyekkel kiégés előtt, közben és után élhetünk.
Vendégeink azt is megosztották velünk, hogy eddig milyen publikációik születtek a témában, valamint milyen további terveik vannak e téren. A végén pedig légzésgyakorlatokat tanulhattak meg, akik személyesen eljöttek.
Ami miatt külön ajánlom megnézni a videót, hogy mindhárom szakember nézőpontjai és tapasztalatai is elhangzottak az újságírókról, továbbá a kommunikációs szakemberekről a kiégés témakörében.
Kürti Krisztián