2025. május 22-én délután tartotta tisztújító küldöttgyűlését a Magyar Újságírók Országos Szövetsége.

Az Alapszabály értelmében a küldöttgyűlést a korelnök vezeti a küldöttgyűlés vezetőségének megválasztásáig. Ezt a feladatot a 94 éves Keleti Éva látta el, majd átadta a stafétát a küldöttgyűlés egyik megválasztott elnökének, dr. Árpási Zoltánnak.
Először Kocsi Ilona elnök tartotta meg összegző beszámolóját most lejáró négyéves elnöki ciklusáról.
Ezután ismét ő állt a mikrofonhoz, hogy néhány kiegészítő megjegyzést fűzzön a 2024-es pénzügyi beszámolóhoz.
Meskó László, az Ellenőrző Bizottság elnöke szerint a testület mindent rendben talált a MÚOSZ gazdálkodásával kapcsolatban. Szerinte a MÚOSZ jövője szempontjából meghatározó szerepük lesz a szakosztályoknak, ők képesek lehetnek újabb tagokat bevonzani a Szövetségbe.
Következett a szavazógép működésének ismertetése és többszöri kipróbálása.
Mielőtt sor került volna az elnökválasztásra, az elnökjelölteknek lehetőségük volt leírt programjukat szóban is összefoglalni.
Hargitai Miklós nagyjából megismételte az elnökjelölti vitán elmondottakat. Ismertette azt a kérdőívet, amelyet a közéleti sajtó legfontosabb orgánumainak küldött el, és kördiagramokkal illusztrálva mutatta be e médiumok főszerkesztőinek és kulcsújságíróinak válaszait.
Ezt követően súlyos kritikát fogalmazott meg a MÚOSZ működésével és a küldöttjelölés, illetve a tisztújító küldöttgyűlésen zajló szavazás antidemokratikus módjával kapcsolatban. Mindezek fényében logikus és konzekvens lépés volt, hogy bejelentette: lemond az elnökjelöltségről, mert ezzel is szeretne jelzést adni a tagságnak, továbbá részvételével nem akarja legitimálni az általa kárhoztatott rendszert.
Kocsi Ilona azt mondta, zavarban van, annyi rosszat hallott most az elmúlt négy évükről, de ő is kiemelte azokat a pontokat, amelyeket Hargitai is emlegetett, mint olyanokat, amelyekben egyetértenek. Ilyen például a Hargitai által javasolt éves médiajelentés összeállítása és kiadása.
Kettejük megszólalása előtt a levezető elnök elmondta, hogy Dévényi István már az öt nappal ezelőtti elnökjelölti vitára küldött levelében bejelentette, hogy visszalép a jelöltségtől, és ezt akkor ott helyben, szóban két másik elnökjelölt, Acsay Judit és Enyedi Nagy Mihály is megtette.
Árpási előbb Acsayt kérdezte meg, fenntartja-e visszalépési szándékát. Ő ezt megerősítette, hozzátéve, hogy egyetért a Hargitai által elmondottakkal és a Dévényi által leírtakkal, szerinte is komolyan el kellene gondolkodni az elnök és az elnökség közvetlen választásáról.
Ezután a levezető elnök Enyedit kérdezte volna meg visszalépési szándékáról, ám ő akkor épp nem tartózkodott a teremben. Amikor visszajött, szembesülvén azzal a helyzettel, hogy Hargitai lemondott az elnökjelöltségről, a körülmények megváltozása okán változtatott eredeti szándékán, és mégsem lépett vissza, hogy ne egy jelölt maradjon, legyen lehetőség „protest szavazatokra” is.
A szavazás előtt még Palotás János is szót kért, és annak a meggyőződésének adott hangot, hogy a sajtó szerepe diktatúrában nem a kívülállás, hanem a szembenállás.
Ezután következett a szavazás arról, ki legyen a következő négy évben a MÚOSZ elnöke. Kocsi Ilona 34, Enyedi Nagy Mihály 3 szavazatot kapott, így tehát a küldöttek elsöprő többsége a következő ciklusra is bizalmat szavazott Kocsi Ilonának.
Az alelnökök megválasztása előtt Árpási tudatta a küldöttekkel, hogy Hárshegyi János levélben lemondott valamennyi jelöltségéről – fel is olvasta a levelét. Bokor Pál, Danó Anna és Gyürke Kata a szavazás előtt jelezte, hogy visszalép az alelnöki jelöléstől, az elnökké választott Kocsi Ilonát pedig értelemszerűen szintén ki kellett húzni a listáról, ahol így 11 jelölt maradt. A szavazás eredményeképpen a MÚOSZ két alelnöke: György Zsombor 24 szavazattal és a 22 szavazattal újraválasztott Gönczi Mária.
A küldöttgyűlés 35 szavazattal megerősítette tiszteletbeli elnöki pozíciójában Keleti Évát, Benda László 4, Cserhalmi Imre 2 szavazatot kapott.
Az elnökségi tagokról szóló szavazás előtt Acsay Judit és Gordon István bejelentette visszalépését, György Zsombor, a Magyar Hang főszerkesztője pedig a helyszínen jelölte kollégáját, Lukács Csabát, a Magyar Hang lapigazgatóját, aki a jelölést elfogadta.
A 8 elnökségi helyre heten már az első fordulóban megkapták a szavazatok több mint felét (a nevek után zárójelben a szavazatok száma): Ónody-Molnár Dóra (32), Danó Anna (26), Dévényi István (26), Szarka Klára (24), László Ágnes (23), Gyürke Kata (23) és Elek Lenke (21).
A második forduló előtt M. Lengyel László bejelentette, hogy visszalép, Kárpáti Jánost ajánlva a küldöttek figyelmébe. Ebben a fordulóban 8 emberre lehetett szavazni, közülük csak Lukács Csaba kapta meg a szavazatok több mint felét (25), így ő lett az új elnökség 8. tagja. Az elnökség 3 póttagjáról a következő küldöttgyűlés dönthet.
Az eredmények láttán elmondhatjuk, hogy a MÚOSZ vezetésében a következő ciklusban nagy többségben lesznek a nők: 11-ből 8-an (az elnök, az egyik alelnök és 6 elnökségi tag).

Hátra volt még két bizottság elnökének és tagjainak megválasztása.
Az Ellenőrző Bizottság elnöke Vitéz Ibolya lett, 27 szavazattal.
Az Ellenőrző Bizottság tagjává választottákaz első fordulóban Hajós Annát (31), Nagy Erzsébetet (23) és Szabó Gábort (23), a második fordulóban Hanti Vilmost (24).
Az Etikai Bizottság elnöke a küldöttek döntése alapján Bokor Pál lett, 26 szavazattal.
Kékesi Zsolt az Etikai Bizottság tagjának jelölte a szavazás előtt Varga Gábort, aki a jelölést elfogadta. A szavazás eredményeképpen 11-en lettek a bizottság tagjai az első fordulóban: Kácsor Zsolt (29), Iván Gizella (28), Vigh György (27), Barát József (27), Gulyás Balázs (26), Somfai Péter (24), Kiss Lenke (23), Dióslaki Gábor (23), Losonczi Lívia (23), Bubryák István (22), Szabady Csaba (22). A második fordulóban még bekerült a bizottságba Nagy Ildikó (23), a fennmaradó 5 tagról (2 rendes és 3 póttag) a következő küldöttgyűlés dönt.