A Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központ – a Magyar Újságírók Országos Szövetsége Fotóriporterek Szakosztályának szakmai partnerségével – 2018-ban Fotóriporteri Életműdíjat alapított. A díjat 2025-ben Stalter György kapta – adta hírül május 6-án este Facebook-oldalán a Capa Központ.

Staltert szokás szociofotósnak nevezni. Szubjektív dokumentarista, mondja magáról, persze mi az, hogy dokumentum, ezek az emberek az úgynevezett valóságban soha nem csinálják azt és úgy, amit és ahogyan a képeken, úgy kellett nekik megmondani, hogy mit csináljanak, hogy a lehető legjobban hasonlítsanak önmagukra. Vagy éppen ellenkezőleg, valahogy elintézni, hogy az isten szerelmére, ne látsszon, amit nem akar láttatni.
Több évtizedes munkásságát megnézve, jól kirajzolódik az ív, amely számára a művészet és élet között feszül. Ahogyan Börtönlakók című sorozatát illetően megfogalmazta: a kép közös. „Az én felfogásom szerint, aki rajta van a képen, az ugyanúgy alkotótárs. Nélküle nem születne meg az adott kép.”
A díjat az életművének sokszínűsége, a magyar cigányság életének hiteles bemutatása miatt, a szubjektív dokumentarizmus művelésének kiemelkedő színvonala alapján ítélte oda a kuratórium. Stalter György nem pusztán képeket készít, hanem érzéseket, történeteket és nehéz valóságokat oszt meg általuk, és ezzel arra ösztönöz bennünket, hogy ne az egyszerűt, hanem az összetett világot lássuk, és hogy ebben az összetett világban jobban értsük meg egymást.