Egy nemzetközi újságírás-kutatás magyarországi adatfelvételében kérik segítő közreműködésünket a kutatócsoport magyarországi tagjai.
Tizenhét közép-kelet-európai ország kutatóinak összefogásával valósul meg a mobil újságírás jelenlegi gyakorlatát és ennek oktatását feltérképező kutatás (Mobile Journalism Practice and Education in Central-East European Countries). Célja egyrészt a magyar újságírók mobil újságírással kapcsolatos attitűdjének és tevékenységeinek felmérése, másrészt a kommunikáció- és médiatudomány szakos egyetemi hallgatók mint lehetséges jövőbeni újságírók ez irányú tapasztalatainak és véleményének megismerése, harmadrészt pedig a kommunikáció- és médiatudományi felsőoktatásban részt vevő egyetemi oktatók álláspontjának feltárása a mobil újságírás lehetséges és tényleges szerepével, jelenlegi helyzetével kapcsolatosan.
A kutatás elsődleges célja a mobil újságírás közép-kelet-európai helyzetének összehasonlító felmérése, a későbbiekben pedig olyan jó gyakorlatok és stratégiák összegyűjtése, valamint olyan ajánlások megfogalmazása (a felsőoktatási képzőhelyek számára), melyek segíthetik a MoJo-val* kapcsolatos ismeretek beépítését a hazai felsőoktatási programokba.
Kitöltőket várnak az újságírás valamennyi területéről (írott sajtó, televízió, rádió), a hírsajtó mellett a különféle szakújságírói területekről és a szórakoztató és tabloid újságírás területéről is (alkalmazott és szabadúszó újságírókat egyaránt).
Az anonim kérdőív – a nemzetközi összehasonlíthatóság érdekében – angol nyelvű, valamennyi résztvevő országban azonos formában érhető el. Kitöltése körülbelül 15 percet vesz igénybe, a válaszokat bizalmasan kezelik, a megadott információkat kizárólag kutatási (statisztikai) célokra használják fel.
A kérdőív itt érhető el: https://forms.gle/7TxM94g5LcMKVkWs8
Az újságírók közreműködését előre is köszönik a kutatócsoport magyarországi tagjai:
Habil. Dr. Glózer Rita egyetemi docens, PTE Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék és Cakir-Somlyai Özge egyetemi tanársegéd, ELTE Művészetelméleti és Médiakutatási Intézet
*MoJo: a Mobile Journalism közkeletű angol rövidítése