Az internetes világban, a social media és a Facebook korában szinte nincs olyan ember, aki ne tapasztalta volna meg a cenzúrát, ha hivatásszerűen kommunikál.
Bár a nyilvánosság számára szóló tartalmak ellenőrzését – a politikai, erkölcsi és vallási cenzúra eszközeivel – évszázadokig az egyház és az állam irányította, a technológia fejlődése sem vetett véget a cenzúra klasszikus rendszerének. Sőt, a sokak által várva várt teljes körű kommunikációs szabadság és a jogmentes tér mítosza is hamar megkérdőjeleződött.
Mi a helyzet napjainkban, és hogyan jutottunk idáig? A MÚOSZ Kommunikációs és PR Szakosztályának meghívott vendégelőadójaként dr. Gosztonyi Gergely jogtörténész és médiajogász, az ELTE ÁJK habilitált egyetemi docense erről is fog beszélni. Feltétlenül érdemes eljönnie például annak, aki nem tudja, hogy az internet (és a közösségi média) szabályozásának három uralkodó modellje az amerikai (immunitáson alapuló), az európai felhasználói bejelentésen alapuló Notice and Take Down System (NTDS), valamint a totális ellenőrzést megvalósító kínai modell. Mert a cenzúra örök, és meghatározatlanul hosszú ideig velünk fog maradni, ezért jó, ha minél többet tudunk róla.
Időpont: 2023. szeptember 28. (csütörtök) 17:30
Helyszín: A MÚOSZ-székház Rát Mátyás terme
Itt túllépve a jogtudomány hagyományos vizsgálati módszerein, történeti és társadalmi kontextusba ágyazva ismerhetjük meg a cenzúrát. Ahogy mondani szokták, a színes, szagos, érthető és közérthető program záloga egy nagyszerű szakember, tanár és előadó: dr. Gosztonyi Gergely.
A Kommunikációs és PR Szakosztály (KPRSZ) rendezvénye
Kérjük, részvételi szándékát ezen a címen jelezze: muoszkprsz@gmail.com
Szoboszlai Krisztina és Zahorán Adrienne KPRSZ társelnökök