Március 7-én a Kommunikációs és pr-szakosztály meghívására a Magyar Újságírók Országos Szövetsége Székházában járt a kiváló pr-szakember Sárosi Péter, akinek életpályájába kaphattunk betekintést.
A szakosztály rendezvényén a résztvevők egy könnyed hangulatú, de komoly szakmai beszélgetés keretein belül találkozhattak vagy ismerkedhettek meg Sárosi Péter sokoldalú szakmai pályafutásának részleteivel. Sárosi Péter a Magyar PR Szövetség (MPRSZ) örökös tagja, a pr-szakma Süveg-díjának tulajdonosa, két ciklusban a MÚOSZ elnökségének tagja és a választmány társelnöke is volt. Részt vett az MPRSZ alapdokumentumainak kidolgozásában, továbbá alapítója az Abiungo Szakértő Zrt.-nek.
A beszélgetés fonalát az MPRSZ örökös tagja Durkó Sándor László pr-szakember, és a MÚOSZ Kommunikációs és pr-szakosztály tagja vezette végig kérdéseivel. Sárosi Péter először pályakezdéséről és újító gondolatairól mesélt. Így tudhattuk meg, miként álmodták és alapították meg kollégájával Magyarország első pr-ügynökségét, a PublicPress-t és, hogy ez az induláskor milyen szerepet kapott a magyarországi 1980-as évekbeli kommunikációs és médiapiac kontextusában.
Fotó: Kröell-Dulay Emőke
A beszélgetés folyamán később lerántottuk a leplet az igazságügyi szakértő mesterség különböző aspektusairól. Többek között elsőként tudhattuk meg, mit jelent igazságügyi szakértőnek lenni, mik a feladatok, hogyan kell elképzelni ezt a munkakört. Képet kaptunk arról, körülbelül hány embert foglalkoztat ez a szakma, milyen ágazatok között oszlik meg a pályán lévők száma, hányan vannak olyanok, akik egész Magyarország, jogilag problémás, médiaügyeit vizsgálják.
Sárosi Péter részletesen mesélt nekünk arról is, hogy mi tartozik egy kommunikációs igazságügyi szakértő feladatai közé, így továbbmélyítette tudásunkat a területről az ügyek típusával, a szakértést érintő problémákkal kapcsolatban. Természetesen sokan és sokat kérdeztek a jelenlévők közül is, ez is árnyalta az információkat. Egyértelműen kiderül, hogy Sárosi Péter nem csak remek pr-szakember, hanem kiemelkedő rálátása van a kommunikációs igazságügyi szakértés témájára is, így magyarázatot adott egy elsőre többekben felmerülő elvi és erkölcsi dilemmára, a felelősségvállalás örökös kérdésére. Az érdekes és kötetlen beszélgetés végén megtudhattuk Sárosi Péter hogyan tekint a jövőbe, milyen terveket kovácsolt önmaga, családja és kollégái számára.
Kívánunk neki legalább ugyanannyi szakmai sikert, mint amennyi dicsőséget már magáénak tudhat!
Szerző: Gócza Sára