Az Átlátszó újabb fotókat szerzett meg az újságírókat, civilszervezetek munkatársait és más szakembereket lejárató csoportról, akik álnéven, titkosszolgálati módszerekkel készítettek interjúkat. A fedősztorival kicsalt beszélgetésekről a kormány szócsöveként működő Magyar Nemzet az interjúalanyok szavait kiforgatva, kontextusból kiragadva az Orbán-kormány „Soros-kampányába” illő lejárató cikkeket írt.
Az eset nagyon hasonlít a 2018-as választások előtti, civilszervezeteket lejáratását célzó Black Cube-akcióra. A mostani ügy során – 2020/2021-ben –valakik több szakembert megkerestek hamis állásajánlatokkal, tanácsadási felkéréssel, majd a velük folytatott Skype stb. beszélgetésről felvételeket készítettek. Ezekből a felvételekből írt több cikket a kormány egyik szócsöveként működő Magyar Nemzet úgy, hogy a videókból a Fidesz-kormány propagandáját látszólag alátámasztó részleteket emelt ki. – írja az atlatszo.hu.
A történet hátterében feltűnt egy állítólagos közel-keleti milliárdos és a képviselői, akik megtévesztő álláshirdetéseken keresztül kerültek kapcsolatba több magyar vagy a munkája során Magyarországhoz kapcsolódó szakemberrel. A felvételek egy kis átdolgozással, megfelelő módon prezentálva jól jöttek a kormány szócsöveként működő Magyar Nemzet cikkeihez és a Fidesz választási kampányához. Az atlatszo.hu most újabb részleteket közöl a hamisítási akcióról, és fényképeket is láthatunk az álinterjúk készítőiről.
A lap munkatársa jogi szakértőket is megkérdezett arról, vajon nem törvénytelen-e, hogy külföldről beavatkoznak a magyar parlamenti választási kampányba. A válaszokból kiderül, a szabályozás finoman szólva is laza, s leginkább csak a pártok kampánytevékenységére terjed ki. Ez annak fényében is különös, hogy éppen a kormány és a Fidesz propaganda egyik központi eleme, hogy az ellenzéket folyamatosan külfölről irányított, vagy/és Soroshoz köthető beavatkozásokkal vádolja. Saját kampányában viszont előszeretettel vesz igénybe külföldi akcionistákat, amint az a fentiekből is kiolvasható.