A Telex összefoglalta azokat az álhíreket, amelyekkel elárasztották az orosz közösségi oldalakat a háború kitörésével párhuzamosan.
Nem sokkal az orosz invázió kezdete után ellepték a közösségi médiát a támadásról készült fotók és videók. Ezek között azonban több is akad, amelyek nem a mostani konfliktus során készültek. A Gizmodo több olyan megtévesztő fotót vagy videót talált, amelyek jelenleg vírusszerűen terjednek a közösségi médiában. Van köztük több évvel ezelőtti felvétel, és akad olyan is, ami nem is Ukrajnában készült. Most még senki sem tudja, hogy meddig fog tartani az orosz invázió, egy dolog azonban biztosra vehető: még rengeteg hamis fotó és videó fog terjedni az interneten, mielőtt a konfliktus véget érne. Az egyik videót például többen is úgy osztották meg, hogy az ukrán légelhárítás által kilőtt rakéták láthatók rajta. A valóságban ez egy animáció a War Thunder videojátékból.
Egy másik videó valójában az Arma 3 videójátékból származik, és nem egy mostani háborús jelenetet mutat. Az Arma 3-at már korábban is használták ilyen megtévesztő célra, például 2018-ban, amikor az Iszlám Állam elleni harci műveletként állították be az orosz médiában.