A 24.hu számol be arról, hogy az MTI jelentésében mi is olvasható a találkozóról, ami Irene Khan, a szólás- és véleménynyilvánítás szabadságának védelmével foglalkozó ENSZ különleges jelentéstevője és a közmédia két vezérigazgatója között zajlott november 18-án, Budapesten.
Azt írták, Dobos Menyhért, a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. és (az amúgy hírhamisítási ügyéről ismert) Papp Dániel, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap vezérigazgatója a közszolgálati médiaszolgáltatás működéséről folytatott megbeszélést a jelentéstevővel. A két vezető panaszkodott, hogy politikai nyomás éri őket az ellenzék részéről, és kiemelték, hogy 2018-ban ellenzéki politikusok erőszakosan behatoltak az épületbe, és be akarták olvasni a közleményüket, ezzel szerintük a közmédia munkatársainak jogai több ízben is sérültek. Arról mélyen hallgat a közlemény – és nyilván a vezérigazgatók is -, hogy a közmédiában szinte soha nem szerepelhetnek az ellenzékiek, hogy mindent a kormány érdeke szerint tálalnak a közönség számára, és hogy az említett „behatolás” azért történt, mert az intézmény vezetői nem boztosították az ellenzéki parlamenti képviselőknek, hogy jogaikkal élve bemenjenek a székházba. Arról sem számoltak be, hogy amikor kifogásolják a közösségi médiában elhatalmasodó trollkodás és fake news jelenséget, hallgatnak arról, hogy a közmédia sok esetben maga is álhíreket terjeszt az ellenzék lejáratása céljából.
A konzultáció keretében a magyar közmédia vezetői átadták a jelentéstevőnek a magyar nemzeti közszolgálati médiaszolgáltatás alapdokumentumát, a Közszolgálati Kódexet – ítja a 24.hu.