Munk Veronika a Telex főszerkesztője hosszú interjút adott a szemlelek.hu-nak, amelyben visszaemlékszik az Index-től való távozásra és az új oldal egy évvel ezelőtti megalakítására. Sáhó Eszter, a Szemlélek munkatársa arról is megkérdezte őt, mit jelent a független újságírás, vagy hogy élvezi-e a lap bármilyen háttérhatalom támogatását.
− Bő egy évvel ezelőtt 90 kollégáddal együtt felmondtatok az Indexnél. Ennek közvetlen előzménye Dull Szabolcs akkori főszerkesztő eltávolítása volt, melyet követően egyértelműen úgy láttátok, nem biztosított tovább a szerkesztőség függetlensége. Egy év távlatából hogyan emlékszel vissza erre a napra?
− Ez egy traumatikus esemény volt mindannyiunknak. 18 évet dolgoztam az Indexnél, ott kezdtem gyakornokként a pályámat még az egyetem alatt és főszerkesztő-helyettes voltam, amikor eljöttünk. Ebből talán érezhető, hogy mennyire fontos volt nekem az a lap majdnem két évtizedig. A felmondás egyszerre volt az életem legnehezebb és a legkönnyebb döntése, mert az ottani folyamatokat szemlélve és megélve, ami végül Dull Szabolcs főszerkesztő eltávolításához vezetett, teljesen világossá vált, hogy nem maradhatunk. Nem sokkal később Vaszily Miklós személyében az az üzletember lett a tulajdonosa az Indexnek, akinek teljesen nyíltan kormányközeli médiakötődése van.
− Miért a felmondás volt a megoldás? Elképzelhetetlennek tartottad volna a munkát immár Dull Szabolcs nélkül, egy új tulajdonosi vezetéssel?
− Én csak a saját helyzetemről tudok beszélni, arról, hogy én miért jöttem el. Belülről látva a folyamatokat és azt, hogy Szabolcsot mindenféle szakmai indokolás nélkül rúgták ki, egyértelművé vált, hogy az Indexben az a fajta szakmai munka, ami nekem fontos és politikától független, annak vége van. Azok az alapelvek, amik jellemezték az egykori szerkesztőségünket, nemcsak újságíróként, hanem magánemberként is fontosak számomra: a transzparencia, a korrektség, a szabadság. Akkor és ott ezek már megvalósíthatatlannak tűntek. Biztos voltam benne, hogy nincsen más út.