A csütörtöki kormányinfón a miniszter a Telex újságírójának kérdésére így válaszolt:
„Nem sok ügyben tudtam konkrétan utánanézni a sajtóban megfogalmazott vádaknak. Van, ahol sikerült. Ezek egy része teljesen valótlan, és van olyan, ahol van valamilyen valóságalapja. És ahol volt valóságalapja, ott nem arról volt szó, hogy valakit személyében megfigyeltek, hanem valakit a valakivel való kapcsolattartása miatt vontak titkos információgyűjtés alá.”
Ebből annyi az új, hogy egy kormánytag nem zárja ki, egyes megfigyeléseknek volt valamilyen valóságalapja. A telex.hu-n megjelent kommentár szerint ez egyenló a beismeréssel, vagyis, hogy a kormány valóban használta a kémszoftvert a sajtóban már megjelent újságírók, ügyvédek vagy üzletemberek közül valakivel kapcsolatban. A Miniszterelnöki Sajtóiroda erre reagálva közölte a lappal, hogy
„Többszöri kérdésre a Miniszterelnökséget vezető miniszter többször is világossá tette, hogy a titkos információgyűjtés eszközeiről semmilyen felvilágosítást nem tud adni, ezért az Ön cikkében szereplő kifogásolt állítás éppen ellentétes azzal, ami a Kormányinfón elhangzott.”
Gulyás tehát azt ismerte el a kormányinfón, hogy a Pegasus-ügyben megjelent cikkek egy részének ismeretei szerint van valóságalapja, de ő maga nem mondta azt, hogy az állam Pegasust használt – teszi hozzá a szerkesztőségi cikk. Emlékezetes viszont, ha Gulyás nem is, megtette helyette ezt korábban Kósa Lajos, amikor november 4-én a parlament honvédelmi és rendészeti bizottságának ülése után az RTL-Klub-nak nyilatkozva közölte, hogy a Pegasust a belügyminisztérium vásárolta meg.