A „Menekültek, csicskák, közmunkások – Nemzeti konzultáció hét tételben” címmel megjelent riportkötetet a MÚOSZ székházában mutatták be.
Az immár tizedik művével jelentkező szerző ezúttal is a társadalom mélyrétegeiről rajzol kör- s egyben kórképet – írja az Infovilág. A könyvbemutatóról készített tudósítás szerzője hangsúlyozza: a kiváló újságíró szövegei egyáltalán nem jelentenek könnyű olvasmányt, újra és újra azt világítják meg, mennyire nem működik – pontosabban, Tódor megfogalmazása szerint, mennyire „defektesen” működik – a magyar államszervezet.
„ Egyetlen, kiragadott példa: az elvileg a törvényesség megtartatásáért (is) felelős, illetékes kormányhivatal mintegy tíz hónapig képtelen volt elérni, hogy távozzék pozíciójából a közeli múlt egyik hírhedtté vált, országosan is viharokat kavart közéleti szereplője, Orosz Mihály Zoltán érpataki polgármester, annak ellenére, hogy már jogerős bírósági ítélet született ellene. A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei előljáró, aki egyfajta újnyilas központot csinált falujából, emlékezetes módon tízmilliókat szórt el saját pereskedéseinek kiadásaira, s pénzügyi visszaélései következtében gyakorlatilag lenullázta a község költségvetését. Előszeretettel osztotta fel „jó” és „rossz” családokra a helybelieket, s a rossznak ítélt familiákat akár a gyerekek elvételével is fenyegette. Mindennek ellenére csaknem 13 esztendeig (!) töltötte be hivatalát, s alig egy bő éve, hogy a képviselő-testület önfeloszlatása nyomán kényszerűen kiírt pótválasztáskor végre sikerült leváltani. ”