Több mint ötven tag írta alá a bizalmatlansági indítványt, amiben nem csak egy rendkívüli közgyűlés összehívását kérik, de Szőllősi György és az MSÚSZ teljes elnökségének felmentését is.
A politikai elköteleződéssel és az átláthatatlansággal való leszámolást, valamint az elégtelen szakmai érdekvédelem javítását szeretné elérni a Magyar Sportújságírók Szövetségének számos tagja – derül ki a Média1 csütörtöki híréből, ami hozzáteszi: a több mint ötven tag által jegyzett indítvány Szőllősi György elnök és a szövetség elnökségének lemondását is szeretné elérni.
A Dénes Tamás főtitkár által átvett dokumentumból kiderül: az újságírók egy rendkívüli közgyűlés összehívását is szorgalmazzák, amit szeretnének, ha mielőbb – de legfeljebb a szervezet alapszabályában is jelölt 60 napon belül – megtartanának.
Az elmúlt években súlyosan sérült a sportújságíró szakma integritása, romlott a sportújságírás megítélése, miközben valódi érdekvédelmet az MSÚSZ nem tanúsított. Elutasítjuk a választási kampány alatt tanúsított politikailag elkötelezett, a szervezet alapszabályba foglalt függetlenségét sértő tevékenységet. Az elmúlt években tapasztalt politikai nyomástól való félelem az április 12-ei választás eredményének ellenére továbbra is áthatja a sportmédiát. Jelen közéleti helyzetben az MSÚSZ elnöksége nem tud azoknak a kollégáknak sem a védelmére kelni, akiket a szakma válsága sodort politikailag elkötelezett médiumokhoz – olvasható az MSÚSZ által a témában kiadott sajtóközleményben.






