Karas Monikát 2013 augusztusában óta töltötte be a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság elnöki posztját. Kilenc évre szóló mandátuma éppen 2022 szeptemberében járt volna le, akkor már az új összetételű parlamentnek kellett volna szavaznia az utódjáról. Karas azonban az idén októberben lemondott. Az NMHH 24.hu-nak küldött tájékoztatása alapján az elnök jelentős összeget kapott végkielégítés és kártalanítás címén. Csak azért 35 millió forintra jogosult, mert egy évig nem helyezkedhet el a médiában. Új munkahelyén, az Állami Számvevőszék alelnökeként ugyanakkor máris havi 4,2 milliós bruttó bérre jogosult, ami lényegében megegyezik eddigi fizetésével – írja a 24.hu
Polyák Gábor a tervezett új médiatörvényről és arról, hogy lassan a világ első, nyomtatott napilap nélküli országa leszünk
Polyák Gábor jogász és médiakutató, az ELTE Média és Kommunikáció Tanszékének docense, a Mérték Médiaelemző Műhely vezetője adott hosszú interjút...
TovábbDetails






