Miután múlt héten lezárult a Figyelőt kiadó MediaCity Kft. – tavaly novemberben indult – felszámolási eljárása, december 5-én, hétfőn aláírták a megállapodást a gazdasági hetilap eladásáról.
Az új tulajdonos, Schmidt Mária, a Terror Háza igazgatója három szóval jellemezte az Origónak az “új Figyelőt”: minőség, méltányosság és mértéktartás.
A hetilap korábban is egy nagyon fontos orgánum volt Magyarországon és a mostani tranzakcióval szeretném, ha ez a hagyomány folytatódna. Nagyon sok tudás halmozódott föl a hetilapnál, és ennek az elvesztése óriási veszteség lett volna a hazai sajtóvilágban – jegyezte meg Schmidt Mária. Elsősorban pénzügyi befektető vagyok a lapnál, és a most is meglévő magas szintű szakmai munka folytatását tűztem ki az egyik legfontosabb célomnak – tette hozzá.
Elfogadta a parlament a médiatörvényt, ami gyökeresen átírja a közmédia működését
Kedden a parlament 145 igen szavazattal, 39 nem ellenében elfogadta a Tisza Párt a médiatörvényt módosító törvénycsomagját, aminek célja, hogy...
TovábbDetails






