Vetítéssel fűszerezett beszélgetés Vörös László hegymászóval, a 40 évvel ezelőtti csúcshódításról és a HEGY kihívásairól.
A MÚOSZ Borászati, Idegenforgalmi és Környezetvédelmi Szakosztályának rendezvénye 2025.november 25.-én 17.30- kor a MÚOSZ székházban.
Hogyan jutott el a magyar expedíció a Himalája égbetörő csúcsára 40 évvel ezelőtt, szinte minden mai technikai háttér nélkül? Miért indul el valaki újra és újra oda, ahol az életét is kockáztatja? Mit kezd a veszteséggel, ha társai nem jönnek vissza? És mit tett a tömeges hegymászás a hegyek sérülékeny világával?
Beregi-Nagy Edit újságíró vendége, Vörös László, az első sikeres magyar Himalája-expedíció tagja. Lesznek ritkán látott felvételek, kulisszatitkok az 1980-as évekből, és szó esik arról is, miben más ma felmenni „ugyanarra” a hegyre, ahol már ezrek jártak.
Várjuk azon az estén, ahol a válaszokat keresünk, hiszen a hegymászás nemcsak sport, hanem kihívás, emberi döntés, veszteség, kitartás és környezeti felelősség kérdése is.
A rendezvény díjmentes, de kérjük regisztráljon a bereginagy@gmail.com-en.

Kiemelt kép: Vörös László archívumából






