Harmadfokon is a Magyar Helsinki Bizottságnak adott igazat a bíróság az MTI Országos Sajtószolgálatával (OS) szemben. A bizottság 2017 decemberében indított sajtó-helyreigazítási pert „az MTI Országos Sajtószolgálata által közzétett, a Kormányzati Kommunikációs Központtól származó hazug és sértő közlemény miatt”. (…)
A Helsinki Bizottság emlékeztet: az elmúlt időszakban az MTI OS arra hivatkozva, hogy a közlemény közzétételével sérülne valakinek a személyiségi joga, bizonyos közlemények közzétételét megtagadta. Erre került például sor, amikor a közleményben a közmédiát, a miniszterelnököt, Mészáros Lőrincet, Habony Árpádot vagy a miniszterelnök vejét, Tiborcz Istvánt érte volna az MTI szerint személyiségi jogot sértő kritika.
Részletek az Index cikkében >>>
Polyák Gábor a tervezett új médiatörvényről és arról, hogy lassan a világ első, nyomtatott napilap nélküli országa leszünk
Polyák Gábor jogász és médiakutató, az ELTE Média és Kommunikáció Tanszékének docense, a Mérték Médiaelemző Műhely vezetője adott hosszú interjút...
TovábbDetails






